Szkolenia indywidualne

Wybierz:  Obróbka zdjęć  |  Fotografia  |  Zgłoszenia

Sztuka kreacji fotografii

Prawdziwą sztuką jest zrobienie zdjęcia, które nie potrzebuje obróbki graficznej. Ograniczenia aparatów i obiektywów, zniekształcenia optyki, brak stosowania filtrów, często wymuszają na fotografującym dalszą obróbkę graficzną zdjęcia. Wszystko po to, by zdjęcie końcowe było jak najbardziej zbliżone do tego, co widziało się w rzeczywistości. Na przykład zniekształcenia optyki wymuszają korekcję perspektywy przy fotografii architektury, tak by budynki "nie waliły się" na oglądającego, a światło zastane wymusza korekcję balansu bieli.

Inne sytuacje kiedy trzeba użyć programu graficznego, to na przykład chęć stworzenia atrakcyjnego wizualnie zdjęcia, które jest przerysowaniem rzeczywistości, ale przyciąga wzrok widza. Sztuka i artystyczne interpretacje również wymagają zaawansowanej wiedzy na temat cyfrowej obróbki fotografii.

Bądźmy jednak szczerzy - w dzisiejszych czasach, przy ilości publikowanych materiałów, zdjęcia bez jakiejkolwiek obróbki i wiedzy na temat technik fotografowania są nieatrakcyjne i ginął wśród milionów innych podobnych zdjęć.

Działając komercyjnie również nie można sobie pozwolić na oddanie klientom zdjęć wyglądających jakby były zrobione "kalkulatorem". Sam z własnego doświadczenia pamiętam sytuacje, kiedy widziałem prace innych fotografów posiadających drogi sprzęt, często najlepszy na rynku, których zdjęcia wyglądały jakby były wykonane aparatem kompaktowym, typową "małpką". Takie zdjęcia były oddawane klientom jako owoce zlezeń za całkiem pokaźne kwoty.

Aparat sam nie zrobi za nas zdjęcia!

Błędnym myśleniem jest, że aparat zrobi wszystko za nas. Na dobre zdjęcie składa się wiele czynników: od zmysłu artystycznego i kreatywności pozwalającej uchwycić dobry kadr, przez wiedzę na temat techniki fotografii danej chwili, ustawień aparatu, doboru obiektywu i filtrów, aż po umiejętność poprawnego wywołania zdjęcia i jego świadomej obróbki w programie graficznym.

Moje kursy indywidualne pomogą Ci opanować bądź rozwinąć swoje umiejętności w dziedzinach różnych technik fotografowania, sprawnej i szybkiej pracy z dużą ilością materiału oraz świadomej obróbki zdjęć w programach graficznych typu Adobe Lightroom, Photoshop czy Phase One Capture One.

Szkolenia

Obsługa i praca z programami do obróbki zdjęć.

Programy do obróbki zdjęć w aktualnych czasach to prawdziwe "kombajny" z tysiącami możliwości i ułatwień przyspieszających pracę. Ich opanowanie i świadome wykorzystanie to klucz do sukcesu i oszczędność czasu podczas obróbki materiału.

Oferuję kursy indywidualne, które rozwiną Twoje umiejętności bądź nauczą Cię od podstaw pracy z programami Adobe Lightroom, Photoshop (z Camera RAW) oraz Phase One Capture One. Sprawią także, że wykorzystasz świadomie ich możliwości przyspieszając wielokrotnie tempo swojej pracy. Dzięki kursom LR, PS, C1 opanujesz:

1) Podstawy pracy z programem

 • Interfejs, import plików RAW
 • Poprawne używanie narzędzi korekcji
 • Wywoływanie, zapisywanie plików oraz przygotowanie ich do druku lub publikacji w internecie
 • 2) Narzędzia wpływające na szybkość pracy z dużą ilością materiału

 • Obsługa katalogów, selekcja, tagowanie i oznaczanie zdjęć
 • Praca z wieloma zdjęciami, synchronizacja ustawień, używanie presetów, akcji, opcje masowej edycji, zapis plików i automatyzacja całej pracy
 • 3) Profesjonalne funkcje programu

 • Zaawansowane opcje korekcji zdjęć, prostowanie perspektywy, retusz, usuwanie tła i elementów z fotografii, praca z krzywymi, filtrami, pędzlami korekcji oraz na warstwach
 • Druk: soft proofing, profile kolorystyczne do druku, korekcja zdjęć pod profile drukarni, przygotowywanie zdjęć do druku, używanie i tworzenie własnych szablonów
 • Zaawansowane techniki fotografii

  Słyszałem kiedyś, że fotografii można nauczyć się siedząc za biurkiem i notując konkretne ustawienia aparatu. Mogę sobie tylko wyobrazić jak takie matematyczne podejście zabija kreatywność, chęć zabawy i eksperymentowania. Oczywiście można nauczyć się wszystkich technicznych aspektów produkcji fotografii, ale kiedy osoba z wyłącznie taką wiedzą znajdzie się w plenerze, w dynamicznie zmieniającym się otoczeniu, nie będzie potrafiła w żadnym wypadku wykorzystać w praktyce tej matematycznej wiedzy.

  Podstawą każdej nauki, a szczególnie twórczej jest praktyka.

  Podczas zajęć praktycznych, a najlepiej kreatywnej zabawy, wiedza "wchodzi" najszybciej. Osoba ucząca się zmuszona poniekąd do eksperymentowania na podstawie podanej wiedzy, uczy się jak ją najlepiej wykorzystać.

  Praktyczne kursy indywidualne

  Oferuję tutaj kursy indywidualne (od 1 do 3 osób), które w 100% stawiają na praktykę i poznawanie tajników fotografii na zasadzie zabawy. Organizuję indywidualne "plenery" fotograficzne, podczas których możesz nauczyć się oryginalnych, profesjonalnych technik fotografowania, takich jak:

 • Fotografia na długich czasach naświetlania, wschody/zachody słońca
 • Fotografia przy małej ilości światła
 • Malowanie światłem
 • Astrofotografia, czyli fotografia nocnego nieba
 • Praktyczne używanie filtrów efektowych i wiele więcej!
 • Wszystkie te techniki fotografowania pozwalają dobrze poznać swój aparat, jego opcje, zależności między ustawieniami, sposób w jaki rejestrowany jest obraz i jak można "namieszać" żeby wyszło z tego coś innego niż zwykle. Pozwalają one również opanować praktycznie fotografię i dostosowywać się do zastanej sceny, świadomie używając konkretnych opcji, obiektywów i filtrów.

  Moje kursy indywidualne to nie tylko sposób na świadomą naukę fotografii. To przede wszystkim oryginalne pomysły na sam plener zdjęciowy (długie czasy, malowanie światłem), ciekawe miejsca (wschody/zachody słońca na północnym wybrzeżu, na pojezierzu kaszubskim), luźna atmosfera w kameralnym gronie (1-3 osoby).

  Wszystko to sprawi, że posiądziesz wiedzę umożliwiającą Ci robienie zdjęć na poziomie profesjonalisty!

  Zgłoszenia

  Jeżeli jesteś zainteresowany/a kursem indywidualnym - zadzwoń lub napisz do mnie!

  Opisz, co chciałbyś/chciałabyś osiągnąć, czego chciałbyś się nauczyć, jaki temat kursu Cię interesuje. Skontaktuję się z Tobą w celu omówienia szczegółów, terminów, spotkania i wyceny kursu.

  beresewicz.pl, Andrzej, Beręsewicz, Fotograf, Fotografia, korepetycje z fotografowania, Kurs fotografowania, kurs fotografii, kurs fotografii gdańsk, kurs fotografii trójmiasto, kurs fotografii gdynia, szkolenia z fotografii, szkoła fotografii, kurs photoshop, kurs lightroom, kurs capture one, obróbka zdjęć, retusz fotografii, szkolenia indywidualne, podstawy fotografii, adobe photoshop, adobe lightroom, phase one capture one, indywidualne, kurs obróbki, kurs obrabiania zdjęć, kurs retuszu zdjęć, retusz zdjęć, grafika, lepsze zdjęcia, plener, plener fotograficzny, szkoła foto, szkoła fotograficzna, szkoła zdjęciowa